ביטוח לאומי

ביטוח לאומי- מקרי בוחן

ביטוח לאומי: קביעת דרגת נכות ואובדן כושר עבודה

תיאור מקרה 1:

לקוח בן 56 הגיע למשרדנו לצורך ייצוג מול הביטוח הלאומי, בגין פגיעה כתוצאה מנפילה ושבר בירך.

הלקוח יוצג בוועדה הרפואית, ונקבעה לו דרגת נכות של 55%.

לאחר שהגשנו בקשה להחמרת מצב, הגשנו חוות דעת רופאים מומחים וייצגנו את הלקוח בוועדה רפואית.

בשל של חלוף הזמן מיום ההגשה הראשונה וההגבלה הנסיבתית בתנועה בשל הפגיעה, בחר הביטוח הלאומי להעניק לו דרגת נכות בשיעור של75% וכן אובדן כושר עבודה מזכה בקצבת נכות מלאה (100%).

החלטה זו מהווה הצלחה משמעותית עבורנו וכמובן עבור הלקוח.

ביטוח לאומי: קביעת דרגת נכות ואובדן כושר עבודה

תיאור מקרה 2:

למשרדנו נכנסה לקוחה בת 40, אם לחמישה ילדים, הסובלת מכאבים ראומטיים מופשטים בגופה מאז ילדותה. לימים כאבים אלו אובחנו כפיברומיאלגיה, הלקוחה ניסתה מספר פעמים במשך 4 שנים לקבל הכרה מהמוסד לביטוח לאומי בגין מחלתה, הגורמת לה להגבלות פיזיות תפקודיות. כל הניסיונות לא צלחו ונכותה סוכמה ב- 10% נכות צמיתה.

לאחר ראיון מורחב להבנת מצבה הבריאותי הנפשי והפיזי הפננו אותה לרופאים המתאימים לצורך קבלת חוות דעת רפואית מקצועית, רופאים המתמחים במחלתה, ואלו כתבו חוות דעת מתאימה. לציין, כי לכל אורך הדרך ליווינו את הלקוחה לבדיקות הרפואיות, בהן דרשנו את לקבל אבחנה מדויקת ורחבה, תוך שימת דגש על ההגבלות הפיזיות ויכולת השתכרותה במצבה.

לאחר קבלת המסמכים הרפואיים הנדרשים הגשתי בשמה תביעה למוסד לביטוח לאומי בנכות כללית ולשמחתי, לאחר שלוש וועדות של רופאים שונים: אורתופד, פנימאי, פסיכיאטר נקבעה לה דרגת נכות של 52% בגין פיברומיאלגיה ובנוסף 100% אובדן כושר עבודה לצמיתות, מה שמזכה אותה בקצבת נכות קבועה על פי חוק.

הנכם מוזמנים לקרוא את הכתבה שלנו בN12 בנושא גמלת ילד נכה https://www.mako.co.il/news-law_guide/2024_q1/Article-8b7307f82e7cd81027.htm?partner=lobby

הנכם מוזמנים לקרוא את המאמר בN12 בנושא תאונת עבודה וגמלת נכות מתאונת עבודה:

https://www.mako.co.il/news-law_guide/2024_q1/Article-c7434bb675a7d81026.htm?partner=lobby

 

כדאי לפני כל פנייה לביטוח לאומי להתייעץ עם עו"ד ביטוח לאומיהתקשרו עכשיו ונשמח לתת לכם ייעוץ.