גירושין

גירושין: הליך גירושין – הסכם ביניים

משך הטיפול בתיק : ארבעה חודשים

תיאור המקרה: 

מקרה של אישה, אשר הגיעה למשרדנו לצורך ייעוץ עם עורך דין גירושין בנושא הזכויות המגיעות לה בהקשר להליך גירושין, אותו רוצה לפתוח הבעל כנגדה.

לאחר דין ודברים, הוצעו ללקוחה מספר דרכים בהן ניתן לממש את זכויותיה כלפי הבעל. כאשר אחת הדרכים היא הליך גישור, בטרם ייפתח הליך משפטי.

במסגרת הגישור ייעצנו לבני הזוג לערוך הסכם ביניים, אשר יכלול הסדר כל ההתחייבויות ביניהם. בין היתר, הוצאות הקשורות לדירה הוצאות מחייה, זמני שהות וכדומה.

הסכם ביניים במהותו דומה להסכם גירושין סופי, להוציא עניינים של חלוקת רכוש ומזונות. הדגש במסגרת הסכם ביניים הוא על האפשרות לקיים חיים נפרדים תחת "קורת גג אחת" עד לסיום ההליך.
הערך המוסף בעריכת הסכם מסוג זה הינו רב, שכן במסגרת זו "מפלס הלחץ אצל שני הצדדים יורד", האמוציות הולכות ופוחתות, על פי רוב, הצדדים מתחילים להתרגל לסיטואציה החדשה ולחשוב באופן רציונלי עד לקבלת ההחלטה הטובה ביותר מבחינתם ובעיקר עבור הילדים.

במקרה דנא, בחלוף הזמן החליטו בני הזוג לתת הזדמנות נוספת לחייהם המשותפים. ההסכם תרם ליצירת נופך אחר של רוח חדשה של פיוס ושלווה.
כזו שמנחה את בני הזוג, כיצד הם יכולים לנהל את חייהם טוב יותר…ללא מריבות ובאווירה טובה יחסית ובאופן המאפשר להתנהל נכונה מבחינה כספית.

מדריך הגירושין שלנו בN12 מיום 21.2.2024

https://www.mako.co.il/news-law_guide/2024_q1/Article-8b7307f82e7cd81027.htm?partner=lobby